Nietzscheova filozofija kao demonstracija ozbiljnih povijesnih promjena

Vijesti i društvo
Učitavanje ...

Filozofski pogled na poznate mislioce -sadašnje baštine čovječanstva. Svaki je filozof otkrio svoje shvaćanje o postojanju, a mi moderni ljudi imaju jedinstvenu priliku gledati svijet s tuđim očima i odlučiti za sebe hoće li se složiti s zaključcima poznate osobe ili ne. Glavna stvar je da je ono što uzmemo u obzir korisno vodič za nas. Primjer je filozofija Friedricha Nietzscha.

U njegovim je djelima moguće pronaći jedno od njihpozitivne ideje. Da bi bolje razumjeli filozofiju Nietzsche, izraziti Najizrazitije danas, govoreći: „Naš život je ono što mislimo o tome” (Marko Aurelije) „svaki događaj u našem životu je neutralan, ali mi dati definitivan vrijednost” (Nikolaj Kozlov , moderni psiholog). Percepcija ove presude kao istina, čovjek je lakše nositi se s teškim situacijama, a život postaje sve zanimljivija. Samo zato što to želimo.

Je li stvarno vrijedno tražiti nevidljive vezei skriveno značenje, ako nisu. Zašto kriviti u svojim nevoljama Providnost, božanski dizajn ili nevidljivu univerzalnu inteligenciju? Naša sudbina rezultat je naših akcija, želja, našeg stava prema njoj. Možemo utjecati samo na svijet koji nas okružuje, što je predmet naše volje, i samo njega. Nietzscheova filozofija daje olakšanje nakon razumijevanja njegovih ideja. Sve negativnosti iz prošlih iskustava i neugodnih uspomena se smanjuju. I tek nakon što je čovjek u stanju prihvatiti daljnji tijek misli filozofa: njegovo razmišljanje o Supermanu.

U 19. stoljeću, Nietzscheova filozofija bila je šokantna,nelogičan tok razmišljanja. No unatoč tome, donijela je nekoliko zanimljivih pojmova koji otkrivaju bit ljudske prirode: ponovnu procjenu duhovnih vrijednosti, razumijevanje razuma, proces razmišljanja. Zahvaljujući tome, njegovi sljedbenici proglasili su podebljane ideje da nema boga, da je filozofija mrtva grana razvoja znanosti. I sve je to učinjeno u ime ozbiljnih promjena: za rođenje nadređenog s različitim pogledima na svijet.

Friedrich Nietzsche ostavio je trag u povijesti,utječući na razvoj umjetnosti i književnosti krajem 19. i početkom 20. stoljeća. Suvremenici su ga pamtili kao pobunjenik, disident. Tako se predstavio ljudima, pokušavajući privući pozornost drugih na povijesne promjene ljudskih vrijednosti. U one dane, prepoznati da nema ničega nadnaravnog ili božanskog, ali nitko nije mogao, ali nitko nije vjerovao u postojanje viših sila.

Danas, svatko može odlučiti što želiVjerujem ono mjesto da se daju na ovom svijetu: da djeluje tvorac svoje sudbine, ili predati na snagu Boga višeg uma. Nietzscheova filozofija će vidjeti dublji problem: odluku svako živo na Zemlji ovisi o općem smjeru razvoja čovječanstva. To je suština njegove ideje o Supermanu. Da li naše društvo će se preseliti u novu fazu razvoja ili podijeljen u svojim stavovima i pogledima na malim grupama? ..

Glavna stvar, nakon što je napravio izbor u korist odgovornosti zasvoje sudbine, sačuvati sve ljude, što nam daje vjeru - moralnost, zapovijedi, duhovne vrijednosti. Nietzscheova filozofija naglašava tragediju povijesne situacije: korak prema putu do razuma i odgovornosti, čovječanstvo gubi duhovnost. U našem dobu svi su prepušteni sebi, a masovni mediji propagiraju čuda nadnaravnog, a zatim svjetovnu prirodu domaćih sukoba i sukoba. Ponekad je posve nejasno u kojem se smjeru naše društvo kreće: do trijumfa razuma ili neiscrpnog izvora vjere.

Tako su filozofski pogledi Nietzschea do danaspronaći odgovor u srcima ljudi koji proučavaju najzanimljivije znanosti. Oni su još uvijek relevantni, postavljaju vječna pitanja, izazivaju želju da precijenjuju svoje poglede na svijet i na sebe ...

Učitavanje ...
Učitavanje ...